„Bezpieczna inwestycja” to nie utarty slogan

Firmy oferujące różnorodne okazje inwestycyjne bywają atakowane za rekomendowanie swoich produktów jako „bezpiecznych lokat kapitału”. Czym jest więc „bezpieczna inwestycja” ? Jak odróżnić gwarantującą zabezpieczenie szansę inwestycyjną od zwykłego frazesu?

Bezpieczeństwo, czyli twarde dane

Powierzenie swojego kapitału w ręce inwestora, tak samo jak samodzielne zarządzanie kapitałem inwestycyjnym, wiąże się z ryzykiem. Osoby czy firmy zajmujące się pomnażaniem środków muszą liczyć się z tym, iż rynek bywa nieprzewidywalny. Dogłębnie udowodnia to choćby obecna sytuacja gospodarczo-społeczna wywołana ogólnoświatową pandemią.
Jest jednak znacząca różnica pomiędzy optymalnym, wpisanym w ideę lokowania kapitału zagrożeniem, a nieprzemyślanym działaniem narażającym Klientów jak i sam podmiot na straty.
Można powiedzieć więc, że bezpieczna inwestycja to inicjatywa, która spełnia następujące warunki:

  • proces inwestycyjny jest szczegółowo wyjaśniony,
  • wskazany jest konkretny przedmiot oraz cel inwestycji,
  • zgromadzona dokumentacja nie budzi zastrzeżeń pod kątem obowiązującego prawa, aspektów finansowych,
  • organizator od początku informuje osoby zainteresowane inwestycją o możliwym ryzyku,
  • organizator sam jest profesjonalistą (lub ma zespół) w danej dziedzinie – ma potwierdzające sukcesy branżowe portfolio, orientuje się w sytuacji rynkowej, zna mechanizmy itp.

Rekomendacje

Niezwykle ważnym aspektem potwierdzającym pewność inwestycji są rekomendacje. Nie tylko innych uczestników okazji inwestycyjnej, ale przede wszystkim te wydawane przez instytucje. Na stronach Komisji Nadzoru Finansowego można znaleźć rekomendacje dotyczące konkretnych rozwiązań lokowania kapitału. Obecnie na tej liście nie ma m.in. rynku kryptowalutego, który ze względu na brak jakichkolwiek uregulowań prawnych, nie jest polecaną okazją inwestycyjną.

Co świadczy o bezpieczeństwie Śniadecki Investment Group?

W Śniadecki Investment Group wszystkie inwestycje deweloperskie posiadają niezbędne zaświadczenia czy pozwolenia. Zespół Ekspertów zaangażowanych w naszą działalność ma wieloletnie doświadczenie w branży finansów, budownictwa, prawa itd. Posiadamy i udostępniamy do wglądu wszelkie zasoby dokumentów, bilanse finansowe oraz inne niezbędne dla poczucia bezpieczeństwa Inwestora kwestie.
Dodatkowo każdy z potencjalnych Inwestorów ma możliwość zaangażowania w proces inwestycyjny radcy prawnego czy pomocnika finansowego, który dopilnuje wszystkich niezbędnych dla niego niuansów.

Nie mamy nic do ukrycia. Chcemy dawać możliwość pomnażania środków przy pomocy naszej wiedzy i doświadczenia.

Wszystkie osoby chcące dołączyć do bezpiecznej, gwarantującej zysk inicjatywy inwestycyjnej zachęcamy do kontaktu z  Managerem

Poprzedni artykuł
Dobre wiadomości dla inwestorów – ceny nieruchomości w górę
Zmiana adresu Sniadecki